Samorządowcy, uczniowie okolicznych szkół, bezrobotni oraz osoby zainteresowane zmianą profesji pojawiły się dziś (24.04) na III Targach Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy wraz z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych. – W jednym miejscu zgromadziliśmy wiele elementów pokazujących, że nasz rynek pracy jest jeszcze chłonny, a praca czeka na tych wszystkich, którzy chcą pracować – stwierdził starosta Józef Malec.

Tegoroczna impreza ma wyjątkowy charakter, bo oprócz pracy i edukacji można było na niej skosztować potraw przygotowanych przez uczestnika programu Top Chef oraz zarejestrować się wśród potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS.

Zorganizowanie targów jest bardzo ważnym przedsięwzięciem oraz okazją do zaprezentowania wizerunku miasta, przedsiębiorców, firm, szkół oraz różnorodnych instytucji z regionu, jak również z całej Polski. W ubiegłorocznych targach wzięło udział wiele podmiotów, co zaowocowało wzajemną współpracą i pozwoliło sądzić, że jest to ważne wydarzenie nie tylko dla Kamienia Pomorskiego – podkreśla Anna Kowalska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Na miejscu pojawiło się bardzo wielu wystawców. Byli wśród nich okoliczni przedsiębiorcy, szkoły, stowarzyszenia czy uczelnie wyższe. Gościem specjalnym był Łukasz Frankowicz, szef kuchni, współwłaściciel restauracji Art.’s Kitchen oraz Dolce Vita, a także uczestnik programu TOP CHEF Polska. W trakcie akcji można był także zarejestrować się w bazie dawców szpiku dla Fundacji DKMS.

« z 2 »