Mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkich na III Sosnowicki Rajd na Sześciu Łapach! Rajd odbędzie się w dniu 21 września 2019 (sobota), na terenie i w okolicach Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach (gm. Golczewo). Do pokonania będą dwie trasy (do wyboru): krótsza ok. 4 km oraz dłuższa ok. 9 km.

Pies biorący udział w Rajdzie musi być zdrowy i w pełni sprawny. Niedozwolony jest start ze szczeniętami, psami w wieku podeszłym, sukami w ciąży lub tuż po porodzie oraz psami chorymi.

Niedozwolony jest start z psem ubranym w kolczatkę lub łańcuszek zaciskowy. Dozwolone sprzęty to: szelki lub uprząż
(najlepiej specjalne do biegania lub dogtrekkingu), obroża, długa smycz, pas biodrowy dla opiekuna. Przez cały czas trwania Rajdu opiekunowie są zobowiązani prowadzić swojego psa na smyczy, zapewnić mu wodę do picia oraz należytą opiekę.
Ze względu na komfort psa nie powinien odbywać on Rajdu w kagańcu.

Rajd zakończy się wręczeniem nagród dla zwycięzców, którzy ukończą wybraną trasę w najkrótszym czasie oraz zaliczą punkty kontrolne. Przewidziane jest również integracyjne ognisko i poczęstunek dla uczestników.

Ze względu na fakt, że Schronisko cierpi na deficyt mokrej karmy o bardzo dobrym lub dobrym składzie, jako „wpisowe” na
Rajd obowiązuje dostarczenie do Schroniska 2 kg MOKREJ (puszki, saszetki etc.). PREFEROWANE SĄ KARMY DLA PSÓW JEDNEJ Z NIŻEJ WYMIENIONYCH FIRM lub podobne, o dobrym składzie:
ZiwiPeak, Fromm, Taste of the Wild, Orijen, Acana, Applaws, Saba, Naturea, Alpha Spirit, Husse, Dolina Noteci, Animonda.

Uwaga: w Schronisku nie ma kotów! Prosimy nie przynosić karmy dla kotów!

Zapisy: wyłącznie mailowo na adres: rajdna6lapach@gmail.com – potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych.
W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko Zawodnika, adres mailowy do kontaktu oraz informację czy Zawodnik startuje z własnym psem czy psem ze Schroniska w Sosnowicach. Przed startem w dniu Zawodów Wolontariusze i Pracownicy Schroniska będą przydzielać Zawodnikom psy schroniskowe.

ZGŁOSZENIE SIĘ I UCZESTNICTWO W RAJDZIE JEST RÓWNOZNACZNE Z AKCEPTACJĄ REGULAMINU (w załączeniu).

REGULAMIN

MAPA BIEGU