W minioną sobotę (21.09) obyła się już III edycja Sosnowickiego Rajdu na 6 Łapach. Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Golczewo, Komunalne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach, Fundacja Psia Kość oraz Stowarzyszenie Dla Gminy Golczewo.

Tegoroczny bieg był już 3. edycją, w którym wzięło udział ponad 50 uczestników z regionu. Zawodnicy, biorący udział w wydarzeniu, mieli do wyboru dwie trasy: 4 km lub 9 km. Najważniejszym celem imprezy było w tym dniu zaangażowanie ludzi dobrej woli na rzecz podopiecznych schroniska. Każdy uczestnik wybiegając na trasę miał przydzielonego psa. Wielu biegaczy po ukończeniu swojej trasy ponownie wracało do schroniska tylko po to, aby wyprowadzić kolejnego zwierzaka na spacer. Taka idea pomocy przyświecała organizacji Sosnowickiego Rajdu – pomagamy psiakom. Dziękujemy!

Dziękujemy również za pomoc w organizacji strażakom zabezpieczającym trasę biegową, członkom Fundacji Psia Kość, pracownikom Nadleśnictwa Rokita i wszystkim wolontariuszom.

Wyniki:
Trasa 4 km:
I m – Bartosz Młynarczyk
II m – Arleta Kościańska
III m – Dagmara Roziewicz, Łucja Uhura

Trasa 9 km:
I m – Bartłomiej Musiał
II m – Jagoda Grela
III m – Paweł Lipiński

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok na IV Sosnowicki Rajd na 6 Łapach. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków budżetu Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w ramach Programu Społecznik.

źródło:
Organizator