To był pierwszy majówkowy Piknik Historyczny w Mokrawicy. Głównym organizatorem było stowarzyszenie Gromowładni, które rozpoczęło niedawno budowę osady słowiańskiej o nazwie Steinborg. Majówka miała charakter wieloepokowy, można było zobaczyć rekonstruktorów wczesnego średniowiecza jak i z okresu drugiej wojny światowej.

Na dzieci jak i dorosłych czekały różne atrakcje takie jak turniej łuczniczy dla dzieci oraz dorosłych, organizacją turnieju zajął się Borys Zalewski z Drużyny Grodu Trzygłowy. Również można było zobaczyć zmagania wojów wczesnośredniowiecznych, wziąć udział w rzemiosłach dawnych, skosztować kuchni słowiańskiej , ujrzeć na własne oczy balistę , pobawić się mini machinami oblężniczymi Kramu Lizard.

Grupa detektorystów Kordula zorganizowała mini wykopaliska dla dzieci a stowarzyszenie Kajak wypożyczyło kajaki do spływu. Dzięki uprzejmości dowództwu jednostki wojskowej 1905 w Dziwnowie dzieci i dorośli mogli zobaczyć jak działa wóz łączności czy też jak obsługiwać Armatę wojskową .

Duże podziękowania dla Koła łowieckiego Jeleń za wypożyczenie kuchni polowej oraz Darkowi Abramowiczowi za pyszną grochówkę a OSP w Trzebieszewie za udostępnienie wozu strażackiego no i oczywiście Koło Gospodyń również z Trzebieszewa które przygotowało słodkości. KDK Kamień Pomorski zorganizował rajd rowerowy z finiszem w grodzie Steinborg.

W imieniu zespołu Gromowładnych chcielibyśmy podziękować wszystkim sponsorom :
Piekarni p. Wiesława Żelka , Bt Froge Piła , Hurtowni Ava, Alicji Zalewskiej-Kubiak , Sebastian Mamzer za duży wkład finansowy w nagrody dla dzieci oraz Burmistrzowi Stanisłowi Kuryłło i Gminie Kamień Pomorski. Dzięki zaangażowaniu wyżej wymienionych mogliśmy zrealizować naszą inicjatywę. Dziękujemy również grupie Belhird , Glempnir, Bysławskiej Grupie Odtwórstwa Historycznego , Komandorii Świdwin , Kram Szeryf , Kram Lizard , Karczma Reko Szatański Pierwiosnek ,Daniel Stawski z ekipą, Stowarzyszenie Kordula, Archeozdroje, Stefanowi, Chłopakom z Kamienia, Chłopakom z wermachtu Piotrkowi i chłopakom z Gorzowa, Fundacji Droga Lota, moim rodzicom którzy w pocie czoła pomagali nam w przygotowaniach i wszystkich o których nie wspomniałem. Cieszymy się że byliście i wasza pasja całą tą imprezę ożywiła.