– Przyszłoroczny historyczny budżet gminy Kamień Pomorski stał się faktem i zapowiada się niezwykle imponująco! – mówi Burmistrz Kamienia Pomorskiego prezentując imponującą listę zadań inwestycyjnych, które będą realizowane na terenie samorządu. Wszystkie zadania opiewają na kwotę ponad 54 mln złotych.

Jak mówi Stanisław Kuryłło, to bardzo ambitny, proinwestycyjny i rozwojowy budżet, który przyniesie zmiany w nadchodzących latach. Burmistrz tajemniczo dodaje, że wymienione inwestycje to nie jedyne zadania, na które samorząd może otrzymać dofinansowanie.

Wiele mówi się o tym, że nadchodzący czas nie jest najłatwiejszy dla samorządów. Trudno się z nimi nie zgodzić, jednak mam przekonanie, że Gmina Kamień Pomorski jest przygotowana w sposób szczególny, realny do wykonania co potwierdza jednomyślność radnych, którym dziękuje za wsparcie. Wiele inwestycji i kierunków działań zostało podjętych pomimo trudnego czasu pandemii. Wydatki planowaliśmy z myślą o potrzebach mieszkańców i w trosce o ciągłą poprawę bezpieczeństwa i komfortu życia w naszej gminie. Mamy nadzieję, że realizacja założeń będzie przebiegać sprawnie i bez komplikacji. Oczywiście, jeżeli pojawią się nowe możliwości dofinansowań zewnętrznych, będziemy je na bieżąco uwzględniać – dodaje Stanisław Kuryłło.