– Zapomniana, niedoinwestowana – tak o tej części Gminy dotychczas mówili Mieszkańcy. To już przeszłość! Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu przez Wójta Radosława Drozdowicza w ramach programu Polski Ład, samorząd otrzymał 8 mln złotych! Ta niebagatelna suma będzie stanowić 95% dofinansowanie rozstrzygniętego dziś (22.04) przetargu na budowę południowej obwodnicy Świerzna.

Obecna, choć dopiero pierwsza kadencja Radosława Drozdowicza sygnowana hasłem „Świerzno, Gmina nowych szans” tym samym przybiera rekordowy wymiar. W zaledwie cztery lata samorządowcowi udało się pozyskać najwieksza w historii tej Gminy sumę dofinansowań zewnętrznych.

– To wspaniały dzień! Mamy ofertę na realizację jednej z największych inwestycji w dziejach naszej Gminy Świerzno – budowy drogi Jatki-Będzieszewo-Kępica. Na ten cel pozyskaliśmy aż 95% dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych. Przygotowanie każdej inwestycji wymaga wielkiej pracy całego naszego zespołu, ale po to w końcu jesteśmy, żeby rozwijać naszą Gminę. Chciałbym także wyrazić osobiste podziękowania dla Pani Dyrektor Annie Pawlak oraz Panu Posłowi Leszkowi Dobrzyńskiemu za nieustające wsparcienapisał tuż po rozstrzygnięciu Wójt.

Jak mówi w rozmowie z naszą redakcja Wójt Radosław Drozdowicz, to z pewnością nie ostatnie duże zadanie realizowane jeszcze w tej kadencji.

Budowa południowej obwodnicy Świerzna będzie realizowana w ramach Rządowego programu Polski Ład. Zadanie które zrealizuje firma PRD Nowogard pochłonie blisko 8 mln złotych z czego 95% to dofinansowanie zewnętrzne. Co warte podkreślenia, roczny budżet Gminy Świerzno wynosi 20 mln złotych.