Z okazji 750-lecia nadania praw miejskich w Kamieniu Pomorskim Kamieński Dom Kultury zaprasza dzieci i dorosłych, na autorski projekt prezentem dla społeczności Kamienia Pomorskiego i okolic, z okazji jubileuszu naszego miasta.

W piątek, 5 lipca 2024 roku, obudzimy duchy miasta i poznamy jego dzieje, postacie kształtujące jego historię i wiele ciekawych faktów. W grze możecie wystartować  między godziną 15:00, a 16:40, na starcie znajdującym się przy Ratuszu Miejskim. Otrzymacie mapę z oznaczonymi punktami gry, kolejność ich odwiedzania będzie dowolna. Na każdym punkcie do zdobycia będzie pieczątka. Ich ilość kwalifikuje do odbioru poszczególnych nagród.

Na punktach czekać będą na Was rekonstruktorzy w epokowych strojach, wiele ciekawych historii i zadania do rozwiązania. Przyjrzymy się historii od czasów wczesnego średniowieczna, Księstwa Pomorskiego pod panowaniem Gryfitów, czasów chrystianizacji Pomorza, przez epoki nowożytne, aż do II Wojny Światowej. Odwiedzą nas także książęta, biskupi, strażnicy średniowiecznych obwarowań, wojowie, wojska napoleońskie, żołnieże IIWŚ i wiele innych postaci, ale wszystkiego nie będziemy zdradzać od razu.

Gra przeznaczona jest dla odbiorców w każdym wieku. Potrzebujesz zabrać ze sobą telefon z podłączeniem do Internetu i aplikacją do czytania kodów QR, zalecamy wziąć również słuchawki 🎧(nie jest to wymóg konieczny, a jedynie ułatwienie). Następnego dnia, na Jarmarku św. Ottona, 6 lipca, odbędzie się rozdanie nagród specjalnych, za zdobycie wszystkich pieczątek na mapie, oraz losowanie nagrody głównej, dla osób, które zrobią zdjęcie z każdego punktu gry i oznaczą Kamieński Dom Kultury na Facebooku!

Kamieński Dom Kultury