Okulary Gucci, Torebka Chanel, MacBook, Rolex padły łupem nieświadomego 42 – letniego mężczyzny, który przebywając w Warszawie przywłaszczył sobie walizkę i damską torbę z luksusowymi dobrami. Bezdomny mężczyzna nie miał świadomości co do dóbr, które ukradł. Stratę oszacowano na ponad 125 tys. złotych. Dzięki spostrzegawczości kamieńskich funkcjonariuszy udało się odzyskać wszystkie przedmioty w Międzyzdrojac.

Funkcjonariusze podczas penetracji ulicy Światowida w Międzyzdrojach, gdzie ostatnio miał logować się przywłaszczony laptop, po krótkiej obserwacji oraz porównaniu zdjęć z monitoringu ujawnili mężczyznę siedzącego na ławce, który mógł mieć związek z przywłaszczeniem rzeczy. Po dokonaniu kontroli osobistej mężczyzny okazało się, że posiadał przy sobie m.in. przywłaszczone okulary Gucci, Torebkę Chanel, MacBook’a Pro, Rolexa. Przedmioty figurowały jako utracone w wyniku przywłaszczenia. Wartość rzeczy przekraczała 125 tys. zł.

42-latek został zatrzymany i przewieziony do Komendy w Kamieniu Pomorskim. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z KRP Warszawa I, którzy w krótkim piśmie podziękowali za profesjonalne zachowanie kamieńskich funkcjonariuszy. – ”Policjanci dali wyraz nie tylko właściwej postawy w służbie ale także godny przykład do naśladowania i praktykowania przez innych policjantów” – napisał mł. insp. Marek Żyra Komendant Rejonowy Policji w Warszawie.