17 października 2019 r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim, Gmina Kamień Pomorski oraz Kamieński Dom Kultury oraz zorganizowali wyjazd na grzybobranie do Hubertówki pod Golczewem dla ponad 80 osób w wieku 65+.   Na miejscu powitania gości dokonał Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło oraz Leśniczy Leśnictwa Golczewo Wiesław Beściak.

Tuż po godzinie 9:00 uczestnicy grzybobrania wyruszyli w las.  Oczekiwania i nadzieje na bogaty zbiór były spore, a wysyp grzybów w ostatnich dniach dawał spore pole do popisu. Piękna pogoda, obfitość grzybów w lesie oraz sympatia do leśników władz samorządowych skusiła również Burmistrza Kamienia Pomorskiego  do wspólnego grzybobrania.

Lasy w tym roku bardzo obrodziły w grzyby. Już po godzinie  z pełnymi koszami grzybów wrócili pierwsi  grzybiarze. Niektórzy ponownie poszli do lasu i po dwunastej również wrócili z pełnymi koszami.

Po grzybobraniu uczestnicy mieli okazję upieczenia kiełbaski przy ognisku,  do konsumpcji przygotowano także kawę i herbatę owocową, którą przygotowała Pani Irenka Litwińska z PZERiI w Kamieniu Pomorskim, której serdecznie dziękujemy za pomoc  w organizacji grzybobrania.

Mamy nadzieje, że spotkamy się znowu za rok, a więc do zobaczenia!

źródło:
MOSiR