Nie milkną echa uroczystości, które w ostatni weekend miały miejsce w Gminie Świerzno. Tamtejszy samorząd gościł strażaków z całego powiatu w ramach Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka, które zorganizowano w Stuchowie. Była to także okazja do uroczystego oddania do użytku nowej remizy. Jak wskazuje poseł Grzegorz Napieralski, nie byłoby to możliwe gdyby nie zaradność obecnego Wójta Radosława Drozdowicza.

Parlamentarzysta pytany przez Wojciecha Basałygo, redaktora Twojego Radia o obecność na uroczystościach stwierdził: – Ta Gmina idzie do przodu bo ma bardzo zaradnego Wójta Radosława Drozdowicza, który składa wnioski o pieniądze z Unii Europejskiej, walczy o pieniądze u marszałka, walczy o pieniądze rządowe – podsumował Grzegorz Napieralski.

Według danych jakie odnajdujemy w Biuletynie Informacyjnym Gminy Świerzno, w latach 2019 – 2023 samorządowi udało się pozyskać 24,1 mln złotych środków zewnętrznych, generując jedynie 1,25 mln złotych zadłużenia. Warto chociażby w tym miejscu wskazać przebudowę drogi Jatki – Będzieszewo – Kępica, która ma rozpocząć się w najbliższym czasie, przebudowę dróg w Gostyńcu czy Jatkach, modernizację oczyszczalni ścieków w Stuchowie czy przebudowę dróg gminnych w Trzebieradzu.