Na trzecim miejscu w ligowej tabeli klasy okręgowej zakończyli piłkarski sezon zawodnicy Gryfa. Zespół z Kamienia Pomorskiego wyprzedziły drużyny Regi Trzebiatów oraz Wybrzeża Rewalskiego Rewal.

– Czas na podsumowanie sezonu 2021/2022 #KEEZAklasaOZZPN! Zakończyliśmy go na trzecim miejscu w tabeli, z dorobkiem 73 punktów. Pod względem ilości strzelonych bramek także jesteśmy trzeci, bo mamy ich aż 111, natomiast rozpatrując bramki stracone, zajmujemy zdecydowanie pierwszą lokatę, bo naszych bramkarzy – Irka Benedyczaka, Patryka Jurka i Filipa Pabianka przeciwnicy pokonywali jedynie 25 razy! – czytamy na stronie Gryfa.

Bezapelacyjnie, czołowym strzelcem w klubie jest Szymon Włodarek, który zdołał w tym sezonie ustrzelić aż 33 gole. Warto dodać, że „Włodar” zajmuje drugą lokatę w zestawieniu strzelców #KEEZAklasaOZZPN gr. 1 przygotowanym przez ZZPN! Zaraz za Szymonem, uplasowali się Dawid Roszak i Krystian Mądrowski (któremu z pewnością w zdobyciu większej liczby bramek przeszkodziła kontuzja) pokonując bramkarzy przeciwników po 12 razy. Tuż za nimi, z 11 golami na swoim koncie znalazł się Maciek Szwech. Następnie Gracjan Groński, zdobywając 7 bramek, Damian Karczmarski i Bartek Sasin, którzy zaliczyli po 5 trafień, Kacper Wittbrodt i Kamil Lewandowski – po 4 gole w sezonie, Kuba Idzik – 3 bramki, Igor Kurka – 2, oraz po jednym trafieniu dołożyli Kuba Nowacki, Olek Cieślik, Maciek Dobrowolski, Filip Bałkowski oraz… nasi 🔝 młodzieżowcy, którzy debiutowali w tym sezonie w seniorskim zespole Gryfa – Tobiasz Maciejewski i Adrian Konopski ❗️😎

13 lipca, zawodnicy wrócą do treningów, a już niedługo opublikujemy listę meczów sparingowych, które Gryfiarze rozegrają przed startem rozgrywek w sezonie 2022/2023.