Trzy sołectwa z gminy Wolin otrzymały dofinansowanie w ramach ogłoszonego konkursu przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2018” są to:

– Kołczewo z dofinansowaniem w wysokości 10.000 zł. na projekt pn. Uczymy się i bawimy aktywnie spędzając czas – doposażenie sołeckiego placu zabaw.
– Łuskowo z dofinansowaniem w wysokości 10.000 zł. na projekt pn. Budowa siłowni plenerowej jako alternatywne miejsce aktywnego wypoczynku mieszkańców sołectwa.
– Zagórze z dofinansowaniem w wysokości 9.824 zł. na projekt pn. Ogrodzenie placu zabaw i boiska.

Granty sołeckie to konkurs, którego celem jest  wspieranie rozwoju demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego oraz wzmacnianie tożsamości i integracji społeczności lokalnej z inicjatywy sołectw w Województwie Zachodniopomorskim, zgodnie
z zapisami ujętymi w celu strategicznym nr 6 „Wzrost tożsamości i spójności społecznej regionu” ujętym w Strategii Rozwoju Województwa Zachodniopomorskiego”.

Pula środków w konkursie to  1.800.000,00 zł, z której w tym roku skorzysta 180 sołectw z naszego województwa. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji projektów.

UM w Wolinie