Międzyzdroje ponownie zapraszają do udziału w ekscytującej grze miejskiej, organizowanej przez Urząd Miejski wspólnie z lokalną branżą turystyczną. Tegoroczna edycja to wyjątkowa okazja do poznania atrakcji turystycznych miasta oraz aktywnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Wszystko to pod przewodnictwem uwielbianej maskotki Międzyzdrojów – Mewci Ewci.

Historia Mewci Ewci

Mewcia Ewcia po raz pierwszy zadebiutowała w sezonie letnim 2020 roku, kiedy to zorganizowano grę dla dzieci pod tytułem „Mewcia Ewcia na wakacjach w Międzyzdrojach”. Maskotka, stworzona przez Tomasza Rychłowskiego, szybko zyskała sympatię zarówno najmłodszych uczestników, jak i dorosłych turystów. Sukces tej inicjatywy doprowadził do rozszerzenia formuły gry o szlak turystyczny „Szlakiem Mewci Ewci”, który obejmował foldery informacyjne, mural oraz rzeźbę, zrealizowane dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Pierwsza rzeźba Mewci Ewci, wykonana z brązu i przedstawiająca ją z walizką, została ustawiona przy Informacji Turystycznej. Według miejscowej legendy, każdy, kto pogładzi dzióbek Mewci Ewci, na pewno powróci szczęśliwym do Międzyzdrojów. Rzeźba ta szybko stała się popularnym punktem na turystycznej mapie miasta.

Nowe Rzeźby Mewci Ewci

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie turystów, w styczniu 2024 roku ogłoszono konkurs plastyczny dla dzieci w wieku od 6 do 18 lat na wizję nowych rzeźb Mewci Ewci. Kreatywność młodych artystów zaowocowała powstaniem trzech nowych rzeźb, które zostały oficjalnie odsłonięte 3 lipca przez burmistrza Mateusza Bobka w towarzystwie laureatów konkursu.

„Cieszę się, że Mewcia Ewcia stała się kolejną atrakcją turystyczną naszej Gminy. Widzę potrzebę kontynuowania tego szlaku i zapewniam, że te rzeźby nie będą ostatnimi” – podsumował burmistrz Bobek.

Gra Miejska: Gdzie jest Mewcia Ewcia?

Gra miejska „Gdzie jest Mewcia Ewcia?” trwa przez cały sezon letni. Uczestnicy mogą odebrać regulamin gry oraz karty do gry w Informacji Turystycznej na promenadzie oraz w lokalnych punktach takich jak: Muzeum Przyrodnicze WPN, zagroda pokazowa żubrów, Bałtycki Park Miniatur, Gabinet Figur Woskowych, Fun Park Międzyzdroje, Park Linowy Bluszcz i wystawa klocków lego.

Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy udanej zabawy w poszukiwaniu Mewci Ewci! To doskonała okazja do odkrywania uroków Międzyzdrojów i tworzenia niezapomnianych wspomnień.