Wtorek dla większości uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie zaczął się nietypowo. Klasy VI, V, VI i VII szkoły podstawowej oraz klasy gimnazjalne rywalizowały w grze miejskiej „Bezpieczne Wakacje”.

Na uczestników podzielonych na trzy kategorie wiekowe (kl. IV- V szkoły podstawowej, kl. VI- VII szkoły podstawowej oraz klasy gimnazjalne) czekała do przebycia trasa z sześcioma stacjami. Na stacjach klasy wykonywały czekające na nich zadania i zdobywały żetony. Zadania związane były z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży nad akwenami wodnymi, na rowerze oraz w trakcie letnich rozrywek w towarzystwie znajomych.

Kryterium zwycięstwa w każdej kategorii opierało się na ilości zdobytych punktów oraz czasie przybycia trasy. W kategorii klas IV-V szkoły podstawowej wygrała klasa V B, która zdobyła łącznie 33 punkty i pokonała trasę w 23 minuty. W kategorii klas VI – VII szkoły podstawowej wygrała klasa VII B, która zdobyła łącznie 35 punktów i pokonała trasę w 22 minuty. W kategorii klas gimnazjalnych zwyciężyła klas II C, która zdobyła łącznie 31 punktów i pokonała trasę w 16 minut.

Wszystkie klasy otrzymały dyplomy za udział w grze miejskiej, a zwycięskie klasy w ramach nagrody otrzymały vouchery na wspólny obiad w restauracji.

Wszystkim klasom gratulujemy kondycji i wiedzy. Za pomoc w przeprowadzeniu gry dziękujemy dyrekcji oraz nauczycielom Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie, pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Golczewie oraz pracownikom Urzędu Miejskiego w Golczewie.

Projekt dofinansowany ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

GOKiS