Do tej pory wizytowali partnerską Gminę Wolin, jednak wszystko wskazuje na to, że teraz ich współpraca rozpocznie się na dobre z inną Gminą w Powiecie Kamieńskim. Wójt Gminy Walim po jednej wizycie w Gminie Świerzno, z którą wszystko wskazuje na to, że rozpocznie współpracę partnerską zaprosił już tamtejsze dzieci na zimowisko do Krainy Sowiogórskich Tajemnic.

– Wszystko wskazuje na to, że obydwa samorządy podpiszą umowę partnerską. Skutkiem współpracy będzie wymian młodzieży szkolnej oraz dzielenie się wspólnymi doświadczeniami pomiędzy organizacjami społecznymi obydwu gmin i samorządami – poinformował Wójt Radosław Drozdowicz.

Długo nie trzeba było czekać także na odpowiedź samorządowca z południa Polski, który zrewanżował się podobnym wpisem. – Wójt gminy Walim Adam Hausman zaprosił dzieci ze Świerzno – gmina nowych szans na zimowisko do Kraina Sowiogórskich Tajemnic. Współpraca z nadmorską gminą już się rozpoczęła – czytamy na stronie Gminy Walim.

Walim to Gmina wiejska zlokalizowana w Powiecie Wałbrzyskim. Na jej terenie w w czasie II Wojny Światowej wybudowano system podziemnych fabryk zbrojeniowych oraz sztolni o kryptonimie „Riese” tj. „Olbrzym”. Są one jedną z największych atrakcji turystycznych otoczonych aurą tajemniczości.