Uśmiech dziecka jest najlepszym podziękowaniem… a gdy uśmiecha się cała grupa dzieci, powody do zadowolenia są jeszcze większe. W słoneczną niedzielę ( 24.03) dzieci i młodzieży z Taraszczy z Ukrainy wraz z opiekunami przyjechały do Międzyzdrojów. To już kolejna grupa młodzieży z Ukrainy, która w ostatnich latach odwiedziła Międzyzdroje. Przyjazd gości z Ukrainy organizowany jest przez Jacka Janiaka, dyrektora Domu Kultury ,,Słowianin” w Szczecinie. Przyjazd do naszego kraju jest dla tych młodych ludzi doskonałą formą wypoczynku i poznania naszego regionu.

Program pobytu naszych gości obejmował: wycieczkę wokół jeziora Turkusowego, wizytę w Bałtyckim Parku Miniatur, spacer po Alei Gwiazd, molo, wizytę w Gabinecie Figur Woskowych oraz w planetarium. Nie zabrakło także poczęstunku i słodkości, a smaku międzyzdrojskich lodów młodzież z Ukrainy nie mogła się nachwalić.

Nasi goście wyjechali bardzo zadowoleni, a uśmiechy i gorące podziękowania pokazują, że warto było zaangażować się w pomoc przy organizacji ich wizyty. Została ona współfinansowana z budżetu Gminy Międzyzdroje. Wszystkim osobom, które przyczyniły się do jej uatrakcyjnienia składam serdeczne podziękowania.

Naszym gościom towarzyszyła Telewizja Szczecin a relację z pobytu w Międzyzdrojach będzie można obejrzeć w Kronice TVP Szczecin.

Joanna Ścigała
Rzecznik Prasowy
UM w Międzyzdrojach