Nietypowa wizyta, w kamieńskim centrum do zbierania darów na rzecz goszczących w Gminie mieszkańców objętej wojną Ukrainy. Pod kamieńskim PGK pojawił się bus z darami wartymi kilka tysięcy euro, pochodzącymi z Lünen – czyli partnerskiego dla Kamienia Pomorskiego miasta w Niemczech.

Goście z naszego partnerskiego miasta Lünen w Niemczech. Panowie przyjechali z konkretną pomocą dla wszystkich, którzy schronili się na terenie naszej Gminy. Przedstawiciele miasta partnerskiego chcą przekazać część zebranych darów, natomiast ta zbiórka trwa w dalszym ciągu. Cieszymy się, że nasze miasto partnerskie tak fajnie podeszło do tematu – powiedział zastępca Burmistrza Leszek Szefliński.

Goście z miasta partnerskiego pojawili się w Kamieniu Pomorskim wczoraj (12.06). Oprócz przywiezionych darów, zadeklarowali oni dalszą pomoc dla uchodźców przebywających w Gminie.

Dziękuje, że możemy tutaj być. Przyjechaliśmy z Lünen, mogliśmy zbierać w ostatnim tygodniu ponad 10 tys. Euro, żeby pomagać. Przywieźliśmy żywność oraz medykamenty i różne inne rzeczy wartości 4 tys. euro. Na resztę zrobimy budżetu. Postaramy się, abyście Państwo mieli dobre warunki, żeby żyć tu w spokoju – mówił dr. Christian Klicki.