„Golczewskie Żabki” są to nagrody przyznawane osobom oraz instytucjom, które swoją działalnością wpłynęły na rozwój i promocję gminy Golczewo. W tym roku piętnastoosobowa kapituła podczas tajnego głosowania postanowiła przyznać trzy statuetki.

W tym roku, wyróżniono: 

Janinę Szelc – Mieszkanka Golczewa, autorka wierszy o mieszkańcach Golczewa i ważnych wydarzeniach z życia gminy. W swoim dorobku ma dwa tomiki wierszy: „Pisane na wietrze (2019) oraz „Pozbierane okruchy” (2020), aktualnie w druku znajduje się trzeci tomik poezji. Twórczość Pani Janiny jest znana i doceniana w całej Polsce. 

Michała Opowicza – Mieszkaniec Kretlewa. Wieloletni pracownik Urzędu Miejskiego w Golczewie, który przyczynił się do rozwoju Gminy. Od 1974 r. członek miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. W latach 2000 – 2021 Prezes Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Golczewie. Pomysłodawca corocznych gminnych zawodów sportowo-pożarniczych w gminie Golczewo. Przeprowadził przemiany w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych w naszej gminie nadając im status prawny.

 – Stanisława Szymanka – Mieszkaniec Golczewa. Od 1975 r, członek miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Przez 20 lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu OSP Golczewo, a także Komendanta Gminnego ochrony przeciwpożarowej w Urzędzie Miejskim w Golczewie. Pomysłodawca formowania drużyn „Żuczków” do zawodów sportowo-pożarniczych w województwie zachodniopomorskim.