Za nami 11. edycja Golczewskiego Triathlonu, który odbył się w sobotę, 30 lipca 2022 r.

W tym roku w sportowej rywalizacji wzięło udział 97. zawodników – najwięcej spośród wszystkich edycji. Burmistrz Golczewa, Maciej Zieliński o godz. 11:00 uroczyście otworzył jedenastą już odsłonę naszego sportowego wydarzenia.

Tradycyjnie już Golczewski Triathlon rozpoczął się od pływania na dystansie 950 m w j. Szczuczym, następnie triathloniści udali się na trasę rowerową 2×22,5 km Golczewo – Gadom – Baczysław – Wysoka Kamieńska. Ostatnim elementem było bieganie na dystansie 10 km ulicami Golczewa.

Startujący sportowcy reprezentowali różne zakątki Polski. Wśród nich był również zawodnik z Niemiec, który bierze udział w naszym triathlonie już od kilku lat i zawsze.

Pierwsze miejsce z bardzo dobrym czasem (2 godz. 2 min.) zdobył Wojciech Greguła, drugie miejsce – Marcin Michałowski, trzecie miejsce – Wojciech Śliwa. W kategorii Pań zwyciężyła Zuza Modzelewska, drugie miejsce zajęła – Alicja Stępień, III miejsce – Anna Pawlaszek-Hrynkiewicz.

Wyłoniono także zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:

🏆 – 18-29 lat – Grzegorz Wodnicki,

🏆 – 30-39 lat – Maciej Policzkiewicz,

🏆 – 40-49 lat – Dawid Nowaczyk,

🏆 – 50 – 59 lat – Adam Szeliński,

🏆 – 60-100 lat – Mieczysław Wróblewski

Wręczono również puchary dla najwytrwalszego zawodnika, którym został Adam Rekowski i najlepszego zawodnika Ziemi Golczewskiej – Artura Króla.

– Jedenaście lat temu grupa pasjonatów z Romanem Dorniakiem na czele zainicjowała to wydarzenie. Za nami kolejna edycja w urokliwych warunkach całej gminy Golczewo. W rodzinnej atmosferze, z uśmiechami na twarzy, przy sprzyjających warunkach pogodowych, tak wyglądał XI Golczewski Triathlon. Samo jego ukończenie jest wielkim osiągnięciem i serdecznie Wam tego gratuluje. – powiedział Burmistrz Golczewa, Maciej Zieliński.

Podczas wydarzenia uczestnicy XI Golczewskiego Triathlonu otrzymali bezpłatne napoje izotoniczne w limitowanej serii aluminiowych puszek Każda Puszka Cenna w ramach wdrażania „Rekomendacji ekologicznych – Jak zorganizować wydarzenie sportowe zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju”.

W tym roku Stowarzyszenie Dla Gminy Golczewo pozyskało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na organizacje triathlonu, dzięki któremu zakupiono puchary oraz nagrody rzeczowe. Wręczenia nagród i pucharów w imieniu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dokonała pani Małgorzata Stachowiak – Dyrektorka Wydziału Edukacji i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

Golczewski Triathlon nie odbyłby się gdyby nie zaangażowanie wielu osób i instytucji. Serdecznie podziękowania kierujemy do Doroty Opiły – Skubisz, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, bez której sobotnie wydarzenie nie odbyłoby się. Dziękujemy dbającym o bezpieczeństwo zawodników na trasie: Strażakom jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Golczewo, Policjantom Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, ratownikom WOPR-u z Kamienia Pomorskiego, płetwonurkom Gabrielowi Mazurowi i Katarzynie Andziulewicz, ratownikom medycznym z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, pracownikom Nadleśnictwa Rokita oraz wolontariuszom na trasie rowerowej i biegowej. Podziękowania dla pracowników: naszego Urzędu Miejskiego, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie, Ośrodka Pomocy Społecznej, Zakładu Usług Publicznych w Golczewie, Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie.

Wyrazy wdzięczności dla Radnych Rady Miejskiej w Golczewie za ufundowanie nagród rzeczowych. Dziękujemy Czesławowi Skubiszowi i wszystkim sędziom za doskonałą pracę oraz Jackowi Kuleszy, który prowadził spikerkę podczas triathlonu.