Kolejne bezpieczne przejścia dla pieszych dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pieniądze z dodatkowego naboru uzyskało 5 samorządów na 11 inwestycji – powiaty koszaliński i gryficki, Miasto Stargard oraz Gminy Golczewo i Dębno. Dziś wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki podpisał z samorządami umowy na przekazanie dotacji w łącznej wysokości 1 193 276 zł.

– Od czerwca tego roku w Polsce obowiązują przepisy przyznające pierwszeństwo pieszym wchodzącym na przejście. Same zmiany w przepisach nie wystarczą – szczególnie przy rosnącej liczbie samochodów, dlatego konieczne są inwestycje w odpowiednio przygotowane i doświetlone przejścia – powiedział wojewoda Zbigniew Bogucki. – W Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg na ten cel wydzieliliśmy środki, o które mogą ubiegać się gminy i powiaty. Dziś podpisujemy umowy z drugiego naboru w programie. Na ich podstawie samorządy z dofinansowaniem sięgającym blisko 2,5 mln zł zrealizują 25 inwestycji poprawiających bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych – dodał wojewoda Bogucki.

 Gmina Golczewo zgłosiła dwie inwestycje, tj. budowę przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Osiedle Zdrojowe z ul. Niepodległości, a także na budowę trzech przejść przy skrzyżowaniu ul. Osiedle Zdrojowe. Inwestycje zakładają budowę chodników oraz oświetlonych przejść dla pieszych i mają na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu użytkowników, w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych.