Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie rozpoczął realizację projektu „Otwieramy się na KULTURĘ”. W ramach działania golczewska instytucji organizuje wyjazdy do najważniejszych ośrodków kultury.

Pierwsza wyjazdowa oferta kulturalna miała miejsce w ostatni piątek (7 czerwca) do Filharmonii Koszalińskiej im. Stanisław Moniuszki. Uczestnicy wyjazdu mieli okazje wysłuchać koncertu symfonicznego, w programie którego był koncert skrzypcowy fis-moll op. 14 Henryka Wieniawskiego i IX Symfonia e-moll op. 95 „Z Nowego Świata” Antonina Dworzaka. Podczas koncertu zaprezentowały się dwie utalentowane absolwentki Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu: dyrygentka Li Shuang i skrzypaczka Barbara Żołnierczyk. Całość dopełniała orkiestra symfoniczna Filharmonii Koszalińskiej im. Stanisława Moniuszki, która jest najstarszą – powstałą w 1956 roku – tego typu instytucją na Pomorzu Środkowym.

Wyjazd był również okazją do zwiedzenia Filharmonii Koszalińskiej – okazałej instytucji kultury, która ma w swoim repertuarze bogaty program artystyczny.  Uczestnicy wyjazdu mile wspominali wieczór spędzony w otoczeniu pięknej muzyki. Projekt pn. „Otwieramy się na KULTURĘ” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.