Jest porozumienie Gminy Kamień Pomorski oraz jednej ze znajdujących się na terenie miasta Wspólnot Mieszkaniowych. Dzięki tej współpracy, samorządowi uda się dokończyć przebudowę chodnika przy ulicy Kopernika w Kamieniu Pomorskim. 

Chodzi o chodnik sąsiadujący z blokami przy ulicy Kopernika. W trakcie prowadzonej w ostatnich latach inwestycji, przebudowano tylko ciąg pieszy biegnący tuż przy ulicy. Jak mówi Burmistrz, po kilkunastu miesiącach przygotowań dokumentacji projektowej, decyzji i przede wszystkim współpracy wspólnoty mieszkaniowej Strzecha i gminy, uda się dokończyć prace na tym odcinku.

Cieszy mnie, że dzięki takiej współpracy dochodzi do kolejnej oczekiwanej przez lata i potrzebnej inwestycji w naszym mieście. Przebudowa chodnika w tym miejscu przyczyni się w ogromnym stopniu do poprawy bezpieczeństwa pieszych. W tej części miasta ruch jest bardzo intensywny. Dzięki nowemu chodnikowi nasze miasto będzie coraz ładniejsze i bezpieczniejsze. Jeszcze raz dziękuję Panu Mirkowi Bakowiczowi wraz z zarządem wspólnoty za zaangażowanie i wsparcie inwestycji – podkreśla Stanisław Kuryłło.

Jak wskazuje samorządowiec, to nie ostatnia inwestycja realizowana we współpracy ze wspólnotami znajdującymi się na ternie Gminy Kamień Pomorski.