To nowy rozdział w historii świerznowskiego samorządu. W środę (25.05) Wójtowie Radosław Drozdowicz i Adam Hausman podpisali umowę partnerską o współpracy gmin Świerzno i Gmina Walim (Kraina Sowiogórskich Tajemnic, Dolny Śląsk). Współpraca zaowocuje m.in. wymianą młodzieży w ramach dobrych praktyk pomiędzy samorządami.

Wyprowadziliśmy gminę z zapaści finansowej i dziś możemy już intensywniej zacząć rozwijać sferę społeczną. Uchwały o współpracy Rady Gminy Świerzno i Walim podjęły już w zeszłym roku. Niestety pandemia spowodowała, że nasza współpraca tak na dobre zaczyna się dopiero teraz – mówi wójt Radosław Drozdowicz.

Walim to licząca około 5500 mieszkańców Gmina wiejska znajdująca się w powiecie wałbrzyskim. Samorząd znany jest ze swoich urokliwych zakątków oraz tajemniczej historii związanej z Górami Sowimi i tamtejszymi sztolniami, które w czasie II Wojny Światowej miały stanowić element budowanego przez Niemców. Rzeczywistego przeznaczenia budowanych wtedy obiektów do dzisiaj nie ustalono.