Wójt Radosław Drozdowicz ogłosił przetarg, w którym chce znaleźć wykonawcę, który podejmie się przebudowy drogi gminnej w kierunku boiska sportowego w miejscowości Świerzno. Inwestycja uzyskała 80% dofinansowanie ma zakończyć się 30 czerwca 2020 roku.

Inwestycja obejmuje usunięcie dotychczasowej jezdni, wykonanie podbudowy, wykonanie przebudowy zjazdów z kostki betonowej, ciągów pieszych, wyniesionych przejść dla pieszych, zamontowanie progów zwalniających, poboczy gruntowych oraz ustawienie oznakowania.

1 144,279,64  złotych dofinansowania, czyli 80% sumy potrzebnej do wykonania przebudowy to najwyższa kwota dofinansowania, którą otrzymała Jednostka Samorządu Terytorialnego w naszym powiecie.

W kolejnym naborze złożyliśmy wniosek o dofinansowanie przebudowy drogi w miejscowości Duniewo. Przebudowa drogi w Świerznie i realizacja wraz z powiatem pierwszego etapu przebudowy drogi w Gostyniu to największe planowane zadania inwestycyjne gminy Świerzno z udziałem środków zewnętrznych na lata 2019-2020 – powiedział wójt Radosław Drozdowicz.