Wszystko wskazuje na to, że były Skarbnik Gminy Wolin długo nie musiał szukać osoby, która chciałaby wykorzystać jego doświadczenie. To właśnie Roman Kleszczyński zastąpi Sławomira Brodniaka. Skarbnik wójta Krzysztofa Atrasa złożył rezygnację.

Sławomir Brodniak funkcję Skarbnika Gminy Świerzno pełnił od sierpnia 2017 roku. 31 stycznia 2019 roku zdecydował się złożyć rezygnację. Warto przypomnieć ze pod koniec 2018 roku gmina Świerzno utraciła płynność finansową. W związku z powyższym, wójt Radosław Drozdowicz nie zastanawiał się długo i zdecydował się sięgnąć po byłego skarbnika Gminy Wolin.

Decyzje o odejściu Pan Skarbnik Brodniak podjął sam. Zaproponowałem Radzie Gminy kandydaturę na nowego skarbnika Pana Romana Kleszczyńskiego, który przez kilka kadencji pełnił funkcję skarbnika gminy Wolin. Jest to ceniony i doświadczony ekonomista budżetowy. Błędem byłoby nie wykorzystać osobę tak doświadczoną, która przez lata doskonale radziła sobie z budżetem Gminy Wolin – mówi wójt Radosław Drozdowicz

Nowy skarbnik gminy Świerzno może się pochwalić 15 – letnim doświadczeniem nabytym w gminie Wolin. Roman Kleszczyński swoją karierę rozpoczynał w 2003 roku, jeszcze za czasów byłego burmistrza Bogdana Wilkowskiego.