Gmina Międzyzdroje znalazła się w gronie trzech samorządów województwa zachodniopomorskiego, które mają podpisane umowy z importerem PGE Paliwa. W środę kruszec trafił na teren składu przy Zakładzie Ochrony Środowiska przy ulicy Nowomyśliwskiej, a w piątek dotarł do pierwszych odbiorców.

– Wyzwania przed którymi stajemy bywają różne. Sytuacja ,,węglowa”, przyprawiła wielu o zawrót głowy. W końcu jest jeszcze sporo domostw, dla których zimą to właśnie węgiel jest źródłem ciepła. Wszystko nie odbyłoby się bez zaangażowania wielu pracowników merytorycznych Gminy Międzyzdroje – mówi Burmistrz Mateusz Bobek.

Dla wszystkich zainteresowanych zakupem węgla w preferencyjnej cenie kilka ważnych informacji. Aby móc zakupić kruszec należy:

👉złożyć wniosek o zakup węgla w Referacie Ochrony środowiska i Gospodarki Komunalnej w pokoju 105 i 108 (tu zostanie zweryfikowany),
👉chwilkę poczekać- po pozytywnym zweryfikowaniu i uiszczeniu należnej opłaty wystawiona zostanie faktura,
👉z fakturą każdy zainteresowany będzie musiał udać się do siedziby Spółki Zielone Międzyzdroje Sp. z o.o., przy ul. Nowomyśliwskiej 86 w celu uzgodnienia terminu odbioru węgla. Tu też można uiścić opłatę (dodatkowo 100zł) za dowóz węgla do domu.

– Mam nadzieję, że wszystkie wnioski zostaną rozpatrzone pozytywnie! Różnica naprawdę jest spora na tzw. składach można zakupić tonę węgla za cenę od 2600zł do 3600zł. U nas jest to koszt 2000 zł – przypomina Burmistrz.

Wszelkie niezbędne informacje możecie uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 91-32-75-656 📞 lub 91-30-00- 350 📞