W Gminie Dziwnów rozpoczynają się w tym roku opryski przeciw meszkom i komarom. Walkę z owadami, podobnie jak w latach ubiegłych, Burmistrz gminy Dziwnów Grzegorz Jóźwiak podjął za pośrednictwem firmy z Kamienia Pomorskiego.

W dniach od 11 maja do 13 maja 2023 r. zaplanowaliśmy pierwszy z trzech zabiegów odkomarzania metodą zamgławiania termicznego (odymiania) terenów otwartych zadrzewionych i zakrzewionych preparatami owadobójczymi. Proces odkomarzania rozpocznie się od czwartku 11 maja 2023 r. od Dziwnowa, w piątek 12 maja 2023 r. odkomarzanie będzie w Międzywodziu oraz w sobotę 13 maja 2023r. w miejscowościach Dziwnówek i Łukęcin. Opryski rozpoczną się w ww. dniach od godziny 6:00 rano.

Odkomarzanie jest niestety procesem który wymaga określonych warunków atmosferycznych, dlatego podczas prowadzenia działań zwalczających te uciążliwe owady jesteśmy zależni od pogody.

Zabiegi opryskiwania zastoisk wodnych, skupisk krzewów i zarośli spowodowały zauważalne zmniejszenie populacji komarów w naszej gminie co przekłada się na poprawę samopoczucia mieszkańców i zadowolenia turystów odwiedzających naszą nadmorską gminę.