Czy zejście na plażę oraz ulice Kamieńska i Zaułek w Dziwnówku zmienią swoje oblicze? To po raz kolejny w tej kadencji będzie zależeć od szczodrości Burmistrza oraz ewentualnej zgody Rady Miejskiej. Wszystko wskazuje na to, że zaplanowana na ten rok inwestycja może kosztować pół miliona więcej niż założono. O tyle wyższe są dwie oferty przedsiębiorców, które wpłynęły do magistratu. 

Przebudowa ulic Zaułek oraz ulicy Kamieńskiej to wyczekiwana od dłuższego czasu inwestycja. Ma pojawić się kostka brukowa, fontanna, zegar słoneczny oraz ławki, leżaki i nasadzenia roślinne. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego. Teraz, żeby powstała, należy ogłosić kolejny przetarg albo po raz kolejny w tej kadencji dołożyć firmie EKOL Bogdana Kokolusa blisko pół miliona złotych.

To nie pierwszy przypadek, w tej kadencji kiedy gmina musi sporo dokładać do ofert składanych przez potencjalnych wykonawców. Tak było z promenadą w Międzywodziu czy parkiem w Dziwnowie. Czy to możliwe, że kolejna inwestycja została przez urzędników niedoszacowana, tym razem o blisko 25%?