W czasie kolejnych miesięcy pandemii i ogłaszania nowych obostrzeń, na sile przybierają samobójstwa wśród młodych ludzi. W 2020 roku na terenie całego województwa Zachodniopomorskiego odnotowano 38 tzw. zamachów samobójczych osób w wieku do 18 lat włącznie. Tylko w styczniu 2021 roku takich przypadków było już 11. Samobójstwa to skutek długotrwałej depresji, braku zrozumienia, osamotnienia, problemów w rodzinie, porzucenia przez kochaną osobę, braku akceptacji ze względu na tożsamość płciową, orientację seksualną, czy też w ostatnich miesiącach, przez restrykcje związane z epidemią koronawirusa.

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej, Artur Łącki złożył interpelację, w której wnosi o to, żeby psycholog był dostępny w każdej placówce szkolnej, natychmiast zostały podjęte działania w celu zwiększenia liczby psychiatrów dziecięcych oraz, by rząd, już teraz przeznaczył odpowiednią pulę środków finansowych na ten cel.

Powinniśmy, my jako dorośli uderzyć się wszyscy w pierś, że nie dbaliśmy o tych najsłabszych, a wiadomo, że dzieci w pewnym wieku są podatne na wszystkie złe zjawiska. Zamiast martwić o swoje sprawy, trzeba na pierwszym miejscu stawiać dobro dzieciaków – skomentował Artur Łącki – poseł Koalicji Obywatelskiej.

Najwięcej przypadków samobójstw odnotowano w województwach: mazowieckim, zachodniopomorskim, dolnośląskim i śląskim.

źródło:
Twoje Radio