Zanim pójdziesz oddać swój głos, dowiedz się, jak zachować się w lokalu wyborczym. Czego potrzebujesz, by otrzymać karty do głosowania? Ile kart otrzymasz i jak oddać ważny głos w wyborach?

Lokale wyborcze będą otwarte w niedzielę, 13 października, od godz. 7 do godz. 21 i w tym czasie będzie można udać się do nich, by oddać głos na wybranych kandydatów. Gdzie oddać swój głos?

Gmina Dziwnów:

Gmina Międzyzdroje: 

Gmina Golczewo:

Gmina Świerzno:

Gmina Wolin:

Gmina Kamień Pomorski:

W wyborach parlamentarnych 2019 otrzymamy dwie karty do głosowania. Jedną z nazwiskami kandydatów do Sejmu, a drugą z nazwiskami kandydatów do Senatu. W wyborach do Sejmu można głosować tylko na jedną listę, stawiając przy nazwisku jednego kandydata z wybranej listy znak „x”. Natomiast w wyborach do Senatu można głosować tylko na jednego kandydata.

Zgodnie z przepisami znak „x” to co najmniej dwie przecinające się linie w obrębie kratki. Głos będzie nieważny, jeżeli: w wyborach do Sejmu odda się go na więcej niż jedną listę (znak „x” pojawi się przy nazwiskach kandydatów z więcej niż jednej listy); nie odda się żadnego głosu; postawi się w kratce znak inny niż co najmniej dwie przecinające się linie w obrębie kratki lub postawi się znak „x” poza kratką.