Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprezentowała postęp prac oraz harmonogram ich szczegółowego zakończenia. Chodzi o 161 kilometrów tras obejmujących osiem odcinków dróg ekspresowych S3, S6, S10 i S11 i trzy obwodnice.

Jak czytamy droga ekspresowa S3 jest niemal w całości gotowa. Jeszcze w te wakacje zostanie oddany do ruchu ostatni brakujący odcinek w województwie dolnośląskim. Natomiast na Pomorzu Zachodnim trwa budowa dwóch odcinków realizacyjnych: Świnoujście – Dargobądz i Dargobądz – Troszyn. To łącznie 33 km drogi ekspresowej, która połączy istniejącą już drogę S3 w rejonie węzła Parłowko ze Świnoujściem.

Na trasie trwają obecnie zaawansowane roboty budowlane. W maju tego roku zostało nasunięte przęsło łukowe mostu w Wolinie nad cieśniną Dziwna. Postępują też prace przy innych obiektach mostowych, jak i również prace drogowe.

Nowa S3 powstaje w większości w zbliżeniu do istniejącej DK3 lub w jej śladzie. To właśnie dlatego w wielu miejscach kierowcy jeżdżą już elementami nowego układu drogowego. Kolejne zmiany organizacji ruchu planowane są w najbliższych tygodniach. Szczególnie zmiany w rejonie Wolina i Dargobądza, które będą obejmowały przeniesienie ruchu z jezdni równoległych na jezdnię docelowej S3, powinny poprawić płynność ruchu. Zakończenie prac planowane jest pod koniec tergo roku.