Po raz kolejny fundusze unijne dedykowane obszarom wiejskim pozwolą na rozwój lokalnych społeczności. Wsparcie otrzyma m.in. samorząd w Międzyzdrojach. Gmina postawiła na zmiany w miejscowej infrastrukturze. W czwartek, 10 listopada 2022 roku w Wolinie nastąpiło uroczyste podpisanie umowy. Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Olgierd Kustosz.

Unijne środki trafiły do Gminy Międzyzdroje za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo w rozwoju”. Władze samorządowe nadmorskiego kurortu zaplanowały budowę otwartego terenu rekreacyjnego w Lubinie. Będzie to miejsce z parkingiem, chodnikami, ławkami solarnymi, pawilonem WC oraz ławkami solarnymi. Roboty budowlane mają zakończyć się do maja 2023 roku. Ich całkowity koszt całkowi wyniesie ponad 380 tys. zł. Samorząd województwa dołoży z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 blisko 130 tys. zł.

– To wsparcie ułatwi i przyspieszy realizację pomysłów, które stawiają na lokalny rozwój adresowany do społeczności – podkreśla zachodniopomorski wicemarszałek Olgierd Kustosz.

Ponadto dzięki podpisanym w Wolinie porozumieniom, z dofinansowania Unii Europejskiej dedykowanego obszarom wiejskim skorzystają jeszcze lokalni przedsiębiorcy, a wkrótce także animatorzy społeczni.