Legalne obcowanie z marihuaną za które można dostać osiem tysięcy euro miesięcznie, to jedna z najnowszych ofert pracy w Niemczech. Koloński dystrybutor konopi Cannamedical poszukuje chętnych do testowania jakości swoich produktów z medycznej marihuany. Jest jednak warunek do spełnienia – trzeba mieć zezwolenie na używanie tej substancji. O sprawie informuje stacja Polsat News

Cannamedical Pharma, ogłosiła nabór na stanowisko „sommeliera konopi”, czyli kogoś, kto będzie testował jakość produktu przez jego spożywanie. – Podstawą naszego sukcesu są wykwalifikowani i zadowoleni pracownicy, którzy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić leki najwyższej jakości. Szukamy utalentowanych i zmotywowanych ludzi, którzy pomogą nam się rozwijać – napisano w ogłoszeniu.

Jak mówi w rozmowie z Polsat News dyrektor firmy, szukają oni kogoś, kto będzie monitorował standardy naszych plantatorów w krajach produkcji: w Australii, Kanadzie, Portugalii, Macedonii i Danii. – Zaś tutaj, w Niemczech, powinien on również sprawdzić jakość dostarczonego materiału. Warunkiem jest to, że sam jest aktywnym pacjentem, który zażywa marihuanę. Dopiero wtedy może brać udział w rekrutacji – dodał Henn.