Podczas cyklu imprez „Wolin – Wyspa Smaków. Zalew świeżych ryb”, specjaliści przekazują wiedze na temat ryb, ich wprowadzania w codzienna dietę. Omawiane są też zagadnienia związane z rybołówstwem, gospodarką zasobami i ich ochroną. Wszystko to ma miejsce podczas wspaniałej zabawy, połączonej z rozgrywkami sportowymi. Organizatorzy zapewniają też bezpłatną konsumpcję, pokazy kulinarne, porady dietetyka. Udział w konkursach jest nagradzany nie tylko brawami, ale i specjalnymi upominkami.

Bogactwo składników obecnych w rybach sprawia, że jedzenie ryb wpływa  korzystnie na cały organizm człowieka. Pamiętajmy, że ryby to pokarm bogaty w pełnowartościowe, łatwo przyswajalne dla naszego organizmu białko oraz w kwasy Omega3, witaminy i minerały. Dietetycy radzą, aby sięgać po różne ryby, zarówno te morskie jak i śródlądowe.

Warto wiedzieć, że wszystkie ryby mają swoje wymiary ochronne, tzn. można je łowić dopiero wtedy, kiedy osiągną odpowiednią wielkość. Rybacy z naszego regionu mają taką wiedzę, podobnie jak to, gdzie i kiedy poławiać konkretne gatunki. Ich wiedza wynika z praktyki i setek godzin spędzonych na wodach Zalewu Szczecińskiego oraz Zatoki Pomorskiej. Dlatego najlepiej kupować ryby z regionu. Łatwość dostępu do świeżego produktu powinna być dla nas dodatkową motywacją, aby takich ryb szukać. Najłatwiej przyswajalnym białkiem jest białko z ryby, mięso pełnowartościowe, w zupełności mogące zastąpić inne rodzaje mięs.

Zapraszamy na finał wydarzeń promocyjnych „Wolin – Wyspa Smaków, zalew świeżych ryb”. W programie, m.in.: panele dyskusyjne, pokazy ”live cooking” potraw z ryb, gry miejskie o tematyce rybnej, inne wydarzenia związane z promocją spożycia ryb.  Czwartek – 30 sierpnia – Międzyzdroje, skwer przy Alei Gwiazd. Start o godzinie 12. Zapraszamy!

Oprócz dużej dawki wiedzy, atrakcji i zabaw, przygotowaliśmy dla Państwa bezpłatną publikację. Zawiera niezbędna wiedzę o rybach, przepisy, wskazuje miejscach w regionie, które zapewniają dostęp do świeżych ryb. Sięgajcie też po wiedzę zawartą na stronie: wolinwyspasmaków.pl