Niemal cały sierpień w Wolinie odbywały się warsztaty prowadzone w ramach projektu „Ryby na brzeg!” organizowanego przez Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji. W ich trakcie tworzone były 3 nietuzinkowe projekty: mozaika zatopionej Vinety, drewniane rzeźby ryb oraz instalacja świetlna przedstawiająca eko-ławicę ryb.  Prace warsztatowe dobiegają końca i z tej okazji organizatorzy oraz uczestnicy warsztatów zapraszają na wielki finał projektu, czyli wernisaż prac warsztatowych. Odbędzie się w sobotę (28.08.2021 r.) o godz. 18:00.

Wernisaż rozpocznie prezentacja mozaiki znajdującej się na ścianie budynku restauracji Bar-o-metr.  Jako drugie zaprezentowane zostaną drewniane rzeźby ryb, które usytuowane są na Błoniach nad Dziwną. Ostatnim punktem programu będzie prezentacja instalacji świetlnej przedstawiającej eko-ławicę ryb znajdującą się przed siedzibą GCKSTiR. 

Uczestnicy warsztatów wraz z organizatorami zapraszają do wspólnego świętowania finału projektu „Ryby na brzeg!”. Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze