Ach! Co to był za dzień! W sobotę, 3 września, ulica „Zamknięta” zamieniła się w prawdziwy dziki zachód, a raczej dzikie zachodniopomorskie. Na ulicy Mickiewicza, wszyscy bawili się w western za sprawą atrakcji tematycznych, takich jak: poszukiwanie złota, koniki mechaniczne oraz byk rodeo, obserwowanie zwierzęt oraz przejażdżki konne, występy grupy tanecznej Dallas Country i nauka tańca kowbojskiego, a nawet pojedynkowanie się z prawdziwymi rewolwerowcami.

Braliście udział w konkurencjach z nagrodami; siłowania na rękę biegu na torze z taczkami. Odbył się konkurs plastyczny „Przygoda na Dzikim Zachodzie”, w którym każdy uczestnik otrzymał nagrodę, rozdane były także wyróżnienia dla autorów wyjątkowych prac.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim przygotowała zestawy książek o tematyce pikniku do wypożyczenia i do rozdania, mogliście lepić z gliny wraz z Fundacja Zosia, strzelać z łuku z Rafałem i Emilią Kajzler, przebywać w towarzystwie rekonstruktorów historycznych Gromowładni z Grodu Steinborg w Mokrawicy. Oprócz pokazów tańca, na scenie odbywały się występy podopiecznych Kadeku.

Wystapili, grając na gitarze: Wojtek Celoch z bluesowo-rockowym repertuarem, pod opieką Valadymira Derkach oraz Jessica Kaumuk w duecie z instruktorką Katarzyną Wiśniowiecką, odbył sie pokaz i nauka tańca z Klub Tańca Sportowego FOCUS dziękujemy Panu Tomaszowi Konuremu za współpracę. Pani Walentyna Jaźwińska przemieniała twarze dzieci w prawdziwe dzieła sztuki, a Katerina Satanowski malowała piękne tatuaże na rękach, wolontariuszka Maja Ostrowska zaplątała kolorowe warkoczyki. Były dmuchane skakańce, stogi słomy, strefa malucha, kino 7D i inne atrakcje. Na górce odbywał się kolorowy festiwal Holi Święto Kolorów.

W naszym westernowym miasteczku; SALOONie, BANKu, DRINKu i CAKE&COOKIE mogliście zjeść kiełbaskę, pajdę, ciasto, watę cukrową, popcorn, napić się lemoniady. Szkoły Podstawowe zorganizowały zbiórkę pieniędzy na leczenie naszej młodej kamienianki Ani Moryń sprzedając ciasta własnego wyrobu wykonane przez rodziców i nauczycieli. KGW Chrząszcze i wianki wypiekały na ten cel pyszne gofry. Mogliście kupić okolicznościowe pierniczki przygotowane przez Panią Agnieszkę z Anielskie torty – ciasta, desery, pierniki. Akcentem końcowym był wyjątkowy pokaz taneczny z ogniem, laserami i światłem️ duetu z grupy Światłogień – pokazy LED & Fireshow Szczecin. Tańczyliśmy po tym, pod gołym niebem, do muzyki i śpiewu Alexa Kalugina.

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział i wsparli Finał Pikników Rodzinnych 2022! Szczególne podziękowania kierujemy do naszego sponsora – Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego za udzielone wsparcie! Dziękujemy Uzdrowisko Kamień Pomorski S.A. za wsparcie techniczne i udostępnienie terenu. Dziękujemy Klubowi Seniora Lawenda, za wspaniałą współpracę podczas całego cyklu Pikników Rodzinnych przy obsłudze punktu gastronomicznego. Dziękujemy Panu Waldemarowi Pankowi za nieustające wsparcie, udostepnienie materiałów do budowy zagród i miasteczka westernowego. Pankbud Tartak. Dziękujemy Panu Markowi Szaszkowskiemu gospodarzowi i społecznikowi, za transport i użyczenie balotów słomy i siana, które nadały klimat i posłużyły za atrakcje do zabawy oraz wyściółkę i ogrodzenie dla zwierząt. Dziękujemy Muzeum Kamieni i Tomaszowi Andrzejewskiemu za przeprowadzenie poszukiwań złota oraz ściągnięcie posiłków, Dziękujemy wolontariuszom za pomoc! Dziękujemy Panu Wiesławowi Żelkowi za użyczenie owieczek. Dziękujemy @KJ Caris Kamień Pomorski z Jarszewa. Dziękujemy Firmie Grand Music za obsługę techniczną sceny. Dziękujemy Jack’owi z Lubonia za przyjazd i powiew dzikiego zachodu na Pikniku. I wszystkim pozostałym, którzy wsparli nas swoją pomocą lub dobrym słowem. Dziękujemy naszym uczestnikom Pikników Rodzinnych, tym, których widzimy na każdym z Pikników i tym co wpadli na chwilę lub przypadkiem i zostali. Z roku na rok Pikniki rozrastają się, stanowi to nie lada wyzwanie dla naszej niewielkiej ekipy.

Więc jeśli czujesz, że możesz pomóc nam w kolejnym sezonie, skontaktuj się z nami!Już rozpoczęliśmy planowanie kolejnych Pikników. Pikniki Rodzinne stały się miejscem spotkań i zabawy, czasem wspólnych, rodzinnych aktywności, rozrywki i nauki. Dzięki Waszemu zainteresowaniu, zaangażowaniu i zabawie, Pikniki nabierają życia, więc czekajcie i szykujcie się na przyszły sezon! Bądźcie z nami! Jak Wam się podobały Pikniki Rodzinne tego lata? Dajcie znać w komentarzach! Do zobaczenia za rok!

KADEK