Dwie komedie w darmowym kinie plenerowym umilą widzom pierwszy wrześniowy weekend. W piątek w Rewalu hit „A oni dalej grzeszą, dobry Boże!” i dalsze losy najzabawniejszej francuskiej rodziny. W sobotę w Golczewie „Na bank się uda” – opowieść o szajce dziarskich emerytów planujących napad na bank. W rolach głównych Marian Dziędziel, Lech Dyblik, Adam Ferency i Maciej Stuhr.

„A oni dalej grzeszą, dobry Boże!” – trzecią część wielkiego przeboju francuskiego kina – zobaczyć będzie można już w piątek w nadmorskim Rewalu. Tutaj objazdowe kino plenerowe rozstawi się na Placu Wielorybów. Początek seansu, podobnie jak dzień później w Golczewie, o godz. 20:00.

Film jest kontynuacją słynnej komedii „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. W tej części państwo Verneuil świętują 40-lecie małżeństwa, a na huczną imprezę niespodziankę z różnych zakątków świata zjeżdżają się rodzice ich nietuzinkowych zięciów. W sobotę w Golczewie polska komedia kryminalna w doborowej obsadzie. Trzej seniorzy włamują się do bankowego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? Po obejrzeniu „Na bank się uda” poznacie odpowiedzi nie tylko na to pytanie. 

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim to cykl mobilnego kina plenerowego z pokazami interesujących produkcji ostatnich lat. Organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Kinowa ekipa od 8. lipca przemierza województwo, by w różnych miejscowościach regionu prezentować dobre filmy (w sumie odwiedzi 23 miejsca).

Przed seansami mieszkańcy i wypoczywający w tych miejscowościach skorzystać mogą ze Strefy Pomorza Zachodniego (od godz. 18:00), która zapewnia atrakcje i informacje dla całych rodzin (m.in. gry, quizy, konkursy, koło fortuny), darmowe mapki szlaków turystycznych i przewodniki.  W niebieskim namiocie strefy prezentowane są również walory gospodarcze i turystyczne województwa.

Wydarzenie finansowane jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przedmiot umowy jest elementem projektu pozakonkursowego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.14 Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym, nawa projektu: „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje – etap II”.

Wszystkie pokazy są bezpłatne. Warto być na miejscu punktualnie – na stu pierwszych widzów czekają wygodne leżaki i niespodzianki.