W sobotę 16 września 2023 r. po raz kolejny gościliśmy mieszkańców na festynie rodzinnym Święto Pieczonego Ziemniaka. Moc atrakcji, piękna pogoda i dobrze zaopatrzony bufet umilił nam wspólnie spędzony czas.

W tym roku impreza odbyła się w Tawernie przy Jeziorze Turkusowym u Państwa Isenko. Jak na festyn na świeżym powietrzu przystało, nie mogło zabraknąć waty cukrowej, gier, zabaw ruchowych i tanecznych, które zapewnili animatorzy oraz Emilia i Igor na fotobudce 360. Zabawę sportową z dartem piłkarskim prowadzili trenerzy z Klubu Sportowego „Fala” Międzyzdroje. Tuż obok rozstawiony był dmuchaniec ze zjeżdżalnią, który cieszył szczególnie najmłodszych uczestników festynu, sprawiając im dużą frajdę.

Muzykę na żywo serwował Piotr Madejek, który w roli konferansjera spisał się znakomicie. W bufecie serwowano już tradycyjnie: pieczone ziemniaki z sosem tzatziki, sytą kartoflankę, sałatkę ziemniaczaną, pieczone kiełbaski, grillowaną karkówkę, kaszankę z cebulką. Jak co roku ogromną popularnością cieszyła się przygotowana przez Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” zabawa „wybieranki-niespodzianki”. Nową atrakcją była możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z panem Misiem oraz panem Ziemniaczkiem – maskotką festynu. Serdecznie dziękujemy paniom z KGW „Wiklina” w Wapnicy oraz rodzicom dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy za przygotowanie wypieków do słodkiego bufetu, który kusił obfitością ciast. Podczas festynu za wszelkie atrakcje i kulinarne pyszności można było wrzucić dobrowolny datek do puszki. W związku z tym została zarejestrowana zbiórka publiczna „Klubik rodzinny – od juniora do seniora – dofinansowanie projektu”. Zebraliśmy 4223,46 zł, które zostaną przeznaczone na zajęcia, spotkania, warsztaty dla mieszkańców gminy Międzyzdroje, których organizatorem będzie Międzyzdrojskie Stowarzyszenia „Rodzina”.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za hojność, uczestnictwo i wspólną zabawę. Festyn był współfinansowany ze środków Gminy Międzyzdroje z Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2023 oraz przez Bank Spółdzielczy w Wolinie Oddział w Międzyzdrojach. Głównym organizatorem festynu było Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”. W przygotowania włączyli się: nauczyciele, rodzice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy, bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach, strażacy z OSP Lubin, trenerzy z Klubu Sportowego „Fala” Międzyzdroje, członkowie KGW „Wiklina” w Wapnicy.

Charytatywnie wsparły nas następujące instytucje, firmy i osoby prywatne, którym bardzo dziękujemy:
Restauracja „Neptun” – Katarzyna i Łukasz Mędry
Sklep „U Jurka”
Bałtycki Park Miniatur – Państwo Katarzyna i Wojciech Ryfczyńscy
Bank Spółdzielczy w Wolinie, Oddział w Międzyzdrojach
Ochotnicza Straż Pożarna Lubin
Precyzja Usługi Wielobranżowe
Panie: Wioletta Piorun, Magdalena Jastrzębska, Olimpia Korpalska
Panowie: Sławomir Mazur, Jan Magda, Mariusz Samołyk, Jacek Schabowski, Mody Hawaty, Adam Grzegorowski, Marian Kiszkunas, Krzysztof Somski, Robert Jagodziński, Mariusz Warzoszczak,

Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”
www.facebook.com/miedzyzdrojskie.stowarzyszenie.rodzina