Dobiegły końca ferie zimowe w Międzynarodowym Domu Kultury. Swój wolny czas dzieci spędzały twórczo i aktywnie: dużo tańca, muzyki i ruchu. Codziennie tworzyliśmy ciekawe prace plastyczne: szyliśmy ubranka dla lalek, wykonaliśmy zimowych ludzików – maskotki pingwinków i bałwanków, na liście propozycji naszych zajęć znalazły się zupełnie nowe formy twórczości artystycznej, takie jak obrazy malowane słomkami. Dzieci wykonywały koszyczki z tacek, ozdobione kwiatami, kartki, a także kolorowe drzewka w doniczkach na Dzień Babci i Dziadka, figurki z zimnej porcelany, papierowe spinnery z origami, wazony, zawieszki do breloczków, glicerynowe mydełka.

W ramach ferii w MDK odbył się spektakl teatralny „Calineczka” w wykonaniu aktorów ze Studia Teatralnego Krak –Art z Krakowa.
W pierwszym tygodniu ferii dzieci bawiły się w kręgielni Hotelu Aurora Family&Spa. Bardzo atrakcyjne zajęcia „Poznajemy przyrodę wszystkimi zmysłami” przygotowali dla nas pracownicy Wolińskiego Parku Narodowego, i tu mamy cały wachlarz ciekawostek przyrodniczych i nie tylko. Sama forma zajęć była bardzo interesująca i nietypowa:

dzieci mogły skosztować różnych smaków, a wykorzystując zmysł węchu – zgadnąć o jaką roślinę chodzi, dotykając – stwierdzić jaki materiał mają przed sobą nie widząc go. Tradycyjnie byliśmy na zajęciach mikroskopowania w Wolińskim Parku Narodowym.

Odbyło się także spotkanie z leśniczym, na którym dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy związanych z tym zawodem. Quizy i nagrody – oto niespodzianki, które czekały na nas w Muzeum WPN.

We wtorek 22 stycznia w MDK odbył się mini -wykład połączony z warsztatami plastycznymi, tematyką których była heraldyka. Pan Krzysztof Szyszka z Archiwum Państwowego w Szczecinie (oddział w Międzyzdrojach) przedstawił dzieciom ciekawostki historyczne związane z wizerunkami herbów. Każde dziecko po obejrzeniu prezentacji multimedialnej stworzyło swój własny herb. Jak co roku w ramach ferii zimowych odbywały się zajęcia „Bezpieczne ferie z WOPR”, na których przypominano dzieciom zasady bezpiecznego zachowania.

Zostały rozegrane turnieje szachowe, tenisa stołowego, FIFA i piłkarzyków.

Piłkarzyki:
Chłopcy:
III miejsce – Marcel Paluch, Olaf Rochowicz
II miejsce – Oskar Rochowicz, Dawid Skonieczny
I miejsce – Bartosz Piorun, Seweryn Banasiak

Dziewczęta:
III miejsce – Anastazja Roszczyk, Kinga Raczkowska
II miejsce – Anna Raczkowska, Milena Jabłońska
I miejsce – Kinga Rębek, Rozalia Woźniak

Wyniki turnieju tenisa stołowego:
Chłopcy:
III miejsce – Damian Różycki
II miejsce – Dawid Skonieczny
I miejsce – Oskar Rochowicz

Dziewczęta:
III miejsce – Rozalia Woźniak
II miejsce – Karolina Cader
I miejsce – Kinga Rębek

Szachy:
III miejsce – Seweryn Banasiak
II miejsce – Mateusz Szymczak
I miejsce – Bartosz Piorun

FIFA
IV miejsce – Olaf Rochowicz
III miejsce – Oskar Rochowicz
II miejsce – Bartosz Piorun
I miejsce – Damian Różycki

25 stycznia dzieci były na seansie filmowym „Paddington 2” w kinie Eva. Uczestnicy zajęć wykazali się kreatywnością i stworzyli własny scenariusz spektaklu na zakończenie ferii. Wszystkiego co się działo nie da się opisać – tu trzeba było po prostu być!

Do zobaczenia za rok!

Bardzo dziękujemy za współpracę przy organizacji zajęć dla dzieci:
Dyrektorowi i Pracownikom Wolińskiego Parku Narodowego, Pani Bożenie Daniluk – sekretarz i pracownik Polskiego Towarzystwa na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – koło w Wolinie, Pracownikom Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Ostromicach,
Pracownikom Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Przybiernowie, Pracownikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Przybiernowie, Kierownikowi Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach Pani Elżbiecie Jakubiak i Pani Małgorzacie Musialskiej za sfinansowanie atrakcji dla dzieci, Panu Krzysztofowi Szyszce, pracownikowi Archiwum Państwowego w Szczecinie, oddział w Międzyzdrojach, Hotelowi Aurora Family&Spa za udostępnienie kręgielni, Oddziałowi WOPR z Międzyzdrojów.