To bedzie budżet przepełniony inwestycjami. Cała Rada Miejska, w tym po raz pierwszy od 5 lat opozycja, poparła przyszłoroczny plan wydatków Gminy.

Burmistrz Ewa Grzybowska może mieć aż dwa powody do radości. Pierwszy, to świeżo uchwalony budżet gminy Wolin na rok 2024.

– Samo opracowanie budżetu i decyzje na co przeznaczyć pieniądze, a z czym się wstrzymać jest sporym wyzwaniem dla każdego włodarza gminy. To czasochłonna praca zarówno pod względem technicznym, jak i decyzyjnym. Na końcu tego procesu jest także konieczność uzyskania przychylności rady gminy – mówi Burmistrz.

Tradycją w wielu samorządach jest raczej wielogodzinna dyskusja, podczas której padają pytania, ale także i pretensje wobec planowanych wydatków. Zupełnie inaczej wyglądało procedowanie przyszłorocznego budżetu, podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Wolinie, co z pewnością jest drugim powodem do radości Burmistrz Wolina.

Projekt przygotowany przez administrację Ewy Grzybowskiej uzyskał aprobatę nie tylko radnych jej koalicji, ale został także poparty przez wszystkich radnych opozycji.

Jestem wdzięczna za jednogłośne poparcie naszego budżetu na przyszły rok. To pierwszy raz od 5 lat kiedy opozycja poparła w całości przygotowany przez nas projekt budżetu oraz zaplanowane inwestycje. Jest to sygnał, że wszyscy w Radzie dostrzegają jak bardzo gmina Wolin się zmieniła w tej kadencji, czego dowodem jest wiele inwestycji już oddanych do użytku oraz te w trakcie budowy i te zaplanowane. Nie zwalniamy tempa i w przyszłym roku na inwestycje wydamy aż 34 mln zł, z czego 18 mln stanowią dofinansowania – wskazuje, podkreślając, że po trudnych latach dla gospodarki krajowej, pandemii, inflacji, zdecydowała także, aby nie podnosić żadnych podatków lokalnych. – Jako samorząd jesteśmy od tego, aby rozwijać gminę i wspierać Mieszkańców w maksymalnym zakresie. Korzystając z okazji raz jeszcze dziękuję współpracownikom za prace przy budżecie.

Burmistrz Wolina dziękuje radnym koalicji za konsekwentną pracę i niezliczone godziny merytorycznych dyskusji, wypracowywania najlepszych rozwiązań i wsparcie bez którego nie zrobilibyśmy tak wiele. Dziękuję także radnym opozycji za poparcie przygotowanego budżetu.

– W imieniu moim oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolinie Pana Krzysztofa Czacha życzymy Państwu wyjątkowego roku 2024.” – komentuje burmistrz Ewa Grzybowska