W środę 14 marca w świetlicy OSP Wolin odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.  W eliminacjach udział wzięli uczniowie szkół i członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Wolina, Kołczewa i Troszyna. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się zdobywcy pierwszych trzech miejsc:

I grupa wiekowa

  1. miejsce – Norbert Berezowski – SP Troszyn    
  2. miejsce – Onellia Jarnutowska – SP Wolin
  3. miejsce – Filip Frąckowiak – SP Kołczewo

II grupa wiekowa

  1. miejsce – Wiktoria Jarnutowska – MDP Wolin
  2. miejsce – Wiktoria Kurczyńska – MDP Wolin
  3. miejsce – Oliwia Nowowiejska – MDP Wolin

III grupa wiekowa

1   miejsce – Klaudia Tokarska – MDP Troszyn
2   miejsce – Klaudia Lichocka – MDP – Kołczewo
3   miejsce – Weronika Wojciechowska – MDP Kołczewo

Burmistrz Wolina  Eugeniusz Jasiewicz oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Wolinie dh Szymon Waligóra złożyli serdeczne podziękowania opiekunom Wandzie Noworolnik, Edwinowi Peplińskiemu, Marcinowi Olejnikowi i Tomaszowi Waligórze za przygotowanie uczestników do turnieju. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz okolicznościowe dyplomy i podziękowania  ufundowane przez Burmistrza Wolina Eugeniusza Jasiewicza i Komendanta Gminnego Ochrony Przeciwpożarowej Marka Piotrowskiego.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom  eliminacji gminnych a wygranym życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych OTWP, które odbędą się 22 marca w Kamieniu Pomorskim.