– Z przyjemnością prezentuję następne inwestycje, które chcemy wykonać w nowej kadencji. Wiemy, jak pozyskiwać dofinansowania na takie ambitne projekty, ponieważ zdobyliśmy w tej kadencji rekordowe 80 mln zł. Dzięki temu powstała już w Wolinie Przystań Morska i fantastyczna wieża widokowa. Zrewitalizowaliśmy także Park Miejski wraz z amfiteatrem i zbudowaliśmy wiele kilometrów ścieżek rowerowych. Czas na kolejne inwestycje – powiedziała Burmistrz Wolina ogłaszając kolejne punkty programu na nową kadencję.

W Wolinie ma powstać plaża z prawdziwego zdarzenia, która będzie kolejną atrakcją Gminy. – Mamy już projekty wizualne tej inwestycji i jesteśmy przekonani, że będzie to następna po wieży, chętnie wybierana atrakcja zarówno przez mieszkańców, jak i turystów – wskazuje Grzybowska.

Nowe centrum Wolina

Zaprojektujemy i przebudujemy centralny punkt przy ul. Zamkowej. Centrum będzie pełne zieleni i pięknych nasadzeń, a co najważniejsze, wyłączone z ruchu samochodowego. Dzięki temu będzie to bezpieczna i estetyczna wizytówka całej gminy Wolin. Stworzymy w tym miejscu warunki do spędzania czasu wolnego i rozkwitu lokalnej gastronomii oraz pozostałych usług – podkreśla Grzybowska.

W tej kadencji w Wolinie wybudowano z inicjatywy Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego 39 kilometrów ścieżek rowerowych. Ewa Grzybowska podkreśla, że tempo rozwoju w tym zakresie zostanie utrzymane.

Chcemy, aby rower był jeszcze bardziej popularny i stanowił alternatywę dla samochodu. Naszą odpowiedzialnością jest tworzenie warunków do tego. Zapewniam, że zrobimy więcej i nawet na chwilę nie zwalniamy tempa – zapowiada Ewa Grzybowska.