Dziwnowskie MORSy jak co roku wspólnie uczciły Święto Niepodległości. Nie zabrakło biało-czerwonych akcentów i patriotycznego nastroju. Atmosfera była gorąca, mimo, że morze coraz zimniejsze – dzisiaj 9 °C.

Dla wielu morsowanie to forma aktywności do której nikt nie byłby w stanie ich przekonać. Z kolei dla morsów to rekreacyjna kąpiel, która nie dość, że uwalnia endorfiny (w końcu morsujący zawsze są uśmiechnięci!) to hartuje organizm. Jedną z zalet morsowania jest zwiększenie wydolności układu sercowo-naczyniowego. Kąpiel w zimnej wodzie redukuje również stany zapalne, zwiększa odporność organizmu i poprawia ukrwienie skóry.

Sezon morsów rozpoczyna się jesienią i trwa aż do wiosny, jednak punkt kulminacyjny osiąga zimą. To właśnie podczas minusowych temperatur z zimnej kąpieli korzysta najwięcej osób. Jeśli zamierzasz morsować pierwszy raz, najlepszą porą dla Ciebie będzie jesień. Do niskich temperatur przyzwyczajaj organizm powoli, dlatego przygodę z morsowaniem rozpocznij od kąpieli nie w zimnej, a chłodnej wodzie jesienną porą.

Wchodząc do zimnej wody zaleca się też, aby założyć czapkę, szalik i rękawiczki. Ciepło lubi ,,uciekać” przez czubek głowy, z kolei skóra szyi jest bardzo wrażliwa. Pamiętaj o osłonie tych części ciała – dzięki temu zwiększysz komfort morsowania i będziesz czerpać z niego jeszcze większą przyjemność!