Kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy zbliża się wielkimi krokami. Pod koniec stycznia w całej Polsce, a także w wielu miejscach na świecie odbędzie się 31. edycja tego wydarzenia. Członkowie dziwnowskiego sztabu WOŚP już teraz zachęcają do udziału w prowadzonych licytacjach.

31. edycja WOŚP będzie wyjątkowa. 3 stycznia 1993 roku odbył się pierwszy finał akcji, która w zamyśle miała być jednorazowym spontanicznym zrywem społeczeństwa zorganizowanym w celu odpowiedzi na potrzeby sprzętowe warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Nikt nie spodziewał się, że akcja przekroczy granice Polski i w najdalszych zakątkach świata będą prowadzone zbiórki. Przez lata na stałe wpisała się w styczniowy kalendarz imprez i organizatorzy podczas finału przygotowują „letnią zadymę w środku zimy”. Przez lata działalności fundacja sfinansowała zakup sprzętu na oddziały neonatologiczne, ortopedyczne, geriatryczne czy onkologii dziecięcej w całej Polsce. Mało kto wie, że WOŚP to nie tylko zakup sprzętu medycznego, ale także różnego rodzaju akcje edukacyjne i całoroczne programy medyczne, takie jak szkolenia z pierwszej pomocy, czy programy profilaktyczne do walki z cukrzycą.

W tym roku organizatorzy zapewniają że cel skierowany jest dla wszystkich. Głównym hasłem przewodnim tej edycji jest „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Wszystkie pieniądze zebrane podczas tegorocznego finału posłużą zakupieniu sprzętu i aparatury pozwalającej na przyspieszenie diagnostyki zakażeń sepsą.

Pobyty nad morzem, treningi, karnety, vouchery, czy kolacje to tylko kilka z elementów, które są do wylicytowania w tym roku —–> ZOBACZ TUTAJ

Wyłania się powoli scenariusz Finałowego dnia. Będzie wieeeeele atrakcji. Dziś już zdradzimy, że tak jak w ubiegłym roku Dziwnowski Finał będzie trwał cały tydzień. Od poniedziałku do niedzieli. Na pewno każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie – informują organizatorzy.