Kamil Hołub z Trzebiatowa został zwycięzcą przedostatniego biegu VIII edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Zwycięzca pokonał trasę na pętli Dziwnów – Dziwnówek – Dziwnów o długości 9400 m w czasie 38,03 min. Na drugim miejscu finiszował Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) – 38,26, na trzecim Jarosław Kosoń (Maraton po plaży Kołczewo) -41,46. Wśród kobiet najszybciej finiszowała Weronika Bysiak (KB Kamień Pom.) – 42,20 przed Bożeną Jańczak (KB Kamień Pom.) – 46,35 i Martą Celoch z Kamienia Pom. – 52,25.

W konkurencji nordic walking zwyciężył Marek Dołęgowski (Kołczewo) – 1,09,09 przed Bogdanem Wierchanowskim (Golczewo) – 1,09,56 i Andrzejem Karolakiem (Trzebiatów) – 1,10,51. Najszybszą kobietą została Martyna Dajlid (Kołczewo)-1,12,50 przed Haliną Judkiewicz (Wolin) – 1,18,13 i Joanną Jastrząb (Międzywodzie) -1,21,44.

M7 – Jan Wolf (KB Kamień Pom.) – 50,33

Impreza dofinansowana jest ze środków Gminy Dziwnów i Programu Społecznik na lata 2022- 2024.

A już w niedzielę, 23 października, odbędzie się ostatni bieg VIII edycji DLB – półmaraton. Zapisy do biegu odbędą się na parkingu przy Wędzarni Mini ZOO w Międzywodziu, od godziny 9.30. O godzinie start do półmaratonu na trasie Międzywodzie – Korzęcin – Międzywodzie.