Mniej niż dwa miesiące dzielą nas od Mistrzostw Świata w klasie ILCA 6, które odbędą się na malowniczym akwenie w Dziwnowie. W dniach od 1 do 9 lipca miasto to stanie się areną międzynarodowej rywalizacji na wodzie. Do tej pory swój udział potwierdziło niemal 330 żeglarzy i żeglarek z 43 krajów, a liczba ta wciąż rośnie.

Uczestnicy z całego świata zbierają się, aby rywalizować na tych prestiżowych zawodach. Reprezentacje z krajów takich jak Stany Zjednoczone, Australia, Kanada, już teraz zapowiadają silne i liczne ekipy. Wśród potwierdzonych uczestników znajdują się również reprezentanci z Hongkongu, Argentyny, Angoli, Nowej Zelandii, Brazylii, Ekwadoru, Chin, Amerykańskich Wysp Dziewiczych, Singapuru, Urugwaju i Peru.

Jednak to na pewno nie koniec listy. Proces zgłoszeniowy jest nadal otwarty, a ostateczna lista startujących zostanie ogłoszona w połowie czerwca. Tymczasem organizatorzy są w pełni zaangażowani w przygotowania do tego światowego wydarzenia. „Prace przygotowawcze idą pełną parą” – zapewniają organizatorzy, którzy będą informować o kolejnych szczegółach niebawem.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: 2023 ILCA 6 Youth & Men World Championships