Gmina Dziwnów rozpoczyna cykl oprysków przeciw meszkom i komarom. Walkę z tymi owadami, podobnie jak w latach minionych, Burmistrz Dziwnowa zlecił specjalistycznej firmie z Kamienia Pomorskiego. W dniach od 27 maja do 29 maja 2021 roku, zostanie przeprowadzony pierwszy z trzech zabiegów odkomarzania. Zastosowana zostanie metoda zamgławiania termicznego (odymiania) preparatami owadobójczymi (na terenach otwartych zadrzewionych i zakrzewionych).

Proces odkomarzania rozpocznie się w czwartek 27 maja 2021 roku w Dziwnowie, następnie w piątek 28 maja 2021 roku, będzie przeprowadzony w Międzywodziu. W sobotę 29 maja 2021 roku odkomarzanie będzie realizowane w Dziwnówku i Łukęcinie. Pragniemy zwrócić uwagę na fakt, że odkomarzanie jest procesem, który wymaga określonych warunków atmosferycznych. Oznacza to, że podczas prowadzenia działań zwalczających te uciążliwe insekty, wymagana jest odpowiednia pogoda (bez deszczu i wiatru).

Zabiegi opryskiwania zastoisk wodnych, skupisk krzewów i zarośli, spowodowały zauważalne zmniejszenie populacji komarów w latach minionych, co przekłada się na poprawę samopoczucia mieszkańców i turystów przebywających na terenie gminy.