Już w ten weekend w Wolinie odbędzie się Dziwna Challenge – Open Water Winter Swimming. W sobotę 19.03.2022 r. zawodnicy z całej Polski zmierzą się w finale zawodów z cyklu Ice Cup Polnad – Puchar Polski w Zimowym Pływaniu. Sobotnie zawody poprzedzi  wydarzenie: Projekt „Dzikie rzeki”.  Odbędzie się ono w piątek (18.03.2022 r.) o godz. 19:00 w Wolińskim Dworku Projekt „Dzikie rzeki” to wydarzenie kulturalne – połączenie opowieści Leszka Naziemiec i koncertu Odra Sound Design w wykonaniu Michała Zygmunta.

Leszek Naziemiec, to promotor i instruktor pływania zarówno w wodzie ciepłej jak i lodowatej. Jest autorem książki pt. „Dzikie Pływanie”. Już niebawem ukarze się kolejny jego reportaż literacki pt. „Dzikie dziecko”. To jednak nie koniec, bo w trakcie zdobywania doświadczeń pływackich autor zebrał tak wiele materiału, że jest też w trakcie pisania kolejnej pozycji jaką będzie książka „Ujście”. To właśnie wybrane historie z tych książek będzie można usłyszeć w takcie tego wydarzenia. Sam autor twierdzi jednak, że to koncert będzie tu grał główne skrzypce.  

Koncert Michał Zygmunt ODRA SOUND DESIGN to wielowymiarowa dźwiękowa podróż, której inspiracją jest kulturotwórcza siła rzeki. Gitarzysta i kompozytor, z pomocą muzyki i własnych/autorskich nagrań terenowych, zabiera słuchacza w intymny świat rzeki, mgieł i tętniącej życiem dzikiej przyrody. Artysta precyzyjnie łączy dźwięki natury z elektroniką i ambientowymi barwami gitary, po mistrzowsku oscyluje pomiędzy gitarowym transem a generowaną na żywo elektroniką, samplując z archiwalnych nagrań ożywia duchy z przeszłości. Rytm i program koncertu  stanowi obraz fascynacji artysty dźwiękiem, od poszukiwań w rodzimych tradycyjnych źródłach (projekt Muzyki), poprzez akustyczne inspiracje muzyką świata (albumy Organic, Odra Orkiestra), po ambientowe i transowe rytmy, pełne przestrzennych barw i subtelnej elektroniki (Rosa, Zimno). Usłyszymy też kompozycje pochodzące z ostatniego albumu Cygnus, nagranego, w towarzystwie zimującego na rzece stada łabędzi krzykliwych.

Wstęp na wydarzenie Projekt „Dzikie Rzeki” jest wolny.
Do udziału w nim zapraszają organizatorzy
Dziwna Challenge – Open Water Winter Swimming