Już w sobotę 25 marca 2023 roku na przystani jachtowej Marina Wolin odbędzie się trzecia edycja zawodów w zimowym pływaniu „Dziwna Challenge – Open Water Winter Swimming”. Organizatorem zawodów jest Uczniowski Klub Sportowy UKS WYSPA oraz Przystań Morska Wolin Sp. z o. o.

Ponownie do Wolina przyjadą zawodnicy z całego kraju na ostatnie zawody w sezonie podsumowujące Puchar Polski w zimowym pływaniu – „Ice Cup Poland”. W tym roku puchar gościł już w 12 miastach: Januszkowice, Łódź, Dąbrowa Górnicza, Świętochłowice, Kędzierzyn-Koźle, Międzyrzec Podlaski, Gdynia, Łuków, Katowice, Ełk, Stężyca i Poznań.

W Wolinie nastąpi zakończenie sezonu 2022/2023 i rozdanie pucharów dla najlepszych pływaków, pływaczek i klubów w Polsce. Na starcie zawodów stanie ponad 140 zawodników w tym czołówka polskich pływaków zimowych. Przyjadą mistrzowie i rekordziści świata oraz rekordziści Guinnessa we wszelkich odmianach tego sportu. 

Pierwsi zawodnicy do Cieśniny Dziwna wejdą tuż po godzinie 9:00. Ostatni przed 14:00. zawody odbędą się na 5 dystansach: 1000m, 750m, 500m, 250m i 100m. Zapraszamy do kibicowania! Patronatem honorowym wydarzenie „Dziwna Challenge – Open Water Winter Swimming – Wolin 25 marca 2023 r.” są: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Pan Olgierd Geblewicz oraz Wojewoda Zachodniopomorski Pan Zbigniew Bogucki.

Za ogromne wsparcie i pomoc przy organizacji zawodów dziękujemy Gminie Wolin i Pani Burmistrz Ewie Grzybowskiej. Zawody nie miały by szans się odbyć bez pomocy i zaangażowanie pracowników Mariny Wolin. „Dziwna Challenge” na arenie zimowego pływania w Polsce to już rozpoznawalna marka charakteryzująca się wysoką jakością. Dlatego bardzo cieszymy się, że są ludzie i firmy wspierające nasze działania i pomagające nam organizować te zawody.

Bardzo dziękujemy:

  • Gabinetom Dentystycznym Agnieszki Grocholskiej „Stomatologia i Medycyna Estetyczna” z Wolina;
  • Firmie „Alox Logistic” z Recławiu, która oferuje usługi transportowe i spedycyjne;
  • Centrum Ogrodniczemu „Pod Lipami” z Wolina;
  • Restauracji „Ryby Zubowicz” z Kamienia Pomorskiego;
  • Bajkowej kawiarnia „WafLova Coffee” znajdująca się na marinie w Kamieniu Pomorskim;
  • Firmie „Baykus Kebab” z Wolina obecnej również w wielu nadmorskich miejscowościach naszego regionu;
  • Właścicielom urokliwej posiadłości „Zakątek Mala” z nad jeziora Żółwińskiego w Domysłowi;
  • Sklepowi sportowemu „Decathlon” ze Szczecina;
  • Cukierni i Piekarni Wiesław Żelek z Kamienia Pomorskiego oraz
  • Piekarni i Cukierni Bojzan z Międzywodzia.

Organizatorzy zawodów
UKS Wyspa
Przystań Morska Wolin Sp. z o. o.