Working with laptop http://barnimages.com/

Współczesne, nowoczesne technologie wdzierają się do naszego życia na każdym kroku. Obecnie przez Internet kupujemy dosłownie wszystko, począwszy od sprzętów RTV i AGD, poprzez kosmetyki i środki czystości, skończywszy na produktach spożywczych. Dotyczy to również ubezpieczeń komunikacyjnych, które coraz więcej osób nabywa właśnie online. Jak kupić OC przez Internet?

Internetowa rzeczywistość

Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez wykorzystania nowoczesnych technologii. Na Internecie i komputerach opiera się ogromna część usług, inwestycji i przedsięwzięć zarówno o charakterze publicznym, jak i prywatnym. Z jednej strony urzędy, biblioteki i systemy transportowe, a z drugiej małe, średni i duże firmy w znacznym stopniu bazują na najnowszych technologiach, bez których ich funkcjonowanie byłoby albo niemożliwe, albo znacznie mniej efektywne. Mając na uwadze wszechobecność technologii internetowych, nie ma się co dziwić, że zaimplementowano je również w branży ubezpieczeń.

Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu trzeba było osobiście odwiedzić punkt obsługi klienta danego towarzystwa lub udać się do agenta ubezpieczeniowego, aby zakupić OC. Nierzadko wiązało się to z wyczekiwaniem w kolejkach i zawsze wymagało poświęcenia czasu na dotarcie do biura towarzystwa lub agenta. Oczywiście nie każdemu to odpowiadało – często po prostu brakowało czasu albo chęci na wizytę w firmie lub agencji ubezpieczeniowej. Dziś nie ma takiej potrzeby, ponieważ OC można bez problemu kupić przez Internet.

Praktycznie każde towarzystwo umożliwia dzisiaj zamówienie OC przez Internet. W tym celu wystarczy wejść na stronę WWW wybranej firmy, a następnie uzupełnić formularz, w którym podaje się informacje na temat swojej osoby i ubezpieczanego samochodu. Te dane są przetwarzane z myślą o indywidualnym wyliczeniu składki dla każdego kierowcy z osobna. Po uzupełnieniu formularza i wyborze pakietu ubezpieczeniowego można opłacić i zamówić polisę, która zostanie przesłana pod wskazany adres za pośrednictwem poczty lub firmy kurierskiej.

Tańsze OC przez Internet

Dzięki technologiom internetowym możliwe jest nie tylko kupowanie, ale również porównanie ubezpieczeń online. Bez wychodzenia z domu, korzystając z własnego komputera lub innego urządzenia połączonego z Siecią, możesz w kilkanaście minut sprawdzić, które towarzystwo ma dla Ciebie najlepszą, czyli najtańszą ofertę OC. Nie zrobisz tego jednak na stronach internetowych poszczególnych towarzystw, lecz za pośrednictwem specjalnych narzędzi, takich jak np. porównywarka OC najtaniejuagenta.pl. Na czym polega jej działanie i dlaczego warto z niej korzystać?

Porównywarki ubezpieczeniowe to strony internetowe, które w jednym miejscu zbierają wiele ofert, dzięki czemu można łatwo i szybko znaleźć dla siebie najlepsze OC. Jest to naprawdę proste i nie wymaga żadnych przygotowań ani zaawansowanych umiejętności informatycznych. Cały proces porównania rozpoczyna się od uzupełnienia formularza, takiego samego jak formularze dostępne na stronach WWW firm ubezpieczeniowych. Różnica polega na tym, że wynikiem jest nie wysokość składki obliczonej dla konkretnego towarzystwa, ale dla wielu firm, których oferty zawiera dana porównywarka.

W kalkulatorze AC i OC na najtaniejuagenta.pl już na pierwszy rzut oka widzisz, która firma ma dla Ciebie najlepszą ofertę, ponieważ wyniki są posegregowane od najtańszej do najdroższej polisy. To z kolei oznacza, że nie przepłacasz za ubezpieczenie i wybierasz najbardziej optymalne i korzystne dla siebie OC. Jeżeli więc zamierzasz je wykupić lub przedłużyć dla swojego auta, pamiętaj, żeby zawsze posiłkować się internetową porównywarką.